З Днем Соборності, Україно!

Дата: 23.01.2019 08:51

22 січня 2019 р. корчани приєдналися до Всеукраїнської Естафети Єднання з нагоди 100-річчя проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

З ініціативи міської ради було проведено акцію «живий ланцюг Соборності», який проліг через центральну вулицю Київська. Із національною символікою у нього стали працівники організацій, установ, підприємств міста, учні і вчителі міських навчальних закладів, Новокорецької ЗШ, ВПУ-24, небайдужі жителі-корчани та гості міста.

Акцію «живий ланцюг Соборності» підтримали і наші сусіди гощанці. Представники з смт. Гоща на чолі з селищним головою Миколою Панчуком та представники м. Корця на чолі з міським головою Людмилою Дмитрук зустрілись на кордоні Корецького та Гощанського районів.

На кордоні Рівненської і Житомирської областей мешканці двох сусідніх регіонів об’єдналися «живим» ланцюгом і розгорнули 200-метровий прапор, обмінялися короваями та передали «Рушник єднання», який вишивали по черзі у Корецькому та Новоград-Волинському районах.

О 12-й годині на центральному майдані міста відбувся мітинг. Міський голова Людмила Дмитрук та Федір Курмаш, засновник районної організації Народний Рух України, нагадали присутнім історію проголошення Акта Злуки, ідею соборності українських земель, яка набула з 1919 року державного статусу, а в наступні десятиліття залишилась об’єднуючим чинником і чи не єдиним спільним положенням програмних цілей усіх течій національного руху. Виступаючі наголосили, що на сьогодні ця ідея залишається актуальною як ніколи. Після подій революції Гідності нас усіх особливо згуртували спільна мрія та ціль,  незалежно від поглядів і переконань – єдність, територіальна цілісність, свобода і незалежність нашої держави.

Спільну молитву за мир і злагоду України провів отець Іван (Мациканич) настоятель Свято-Воскресенського храму ПЦУ.

На згадку про акцію було зроблено спільне фото.

З Днем Соборності, рідна Україно! Добробуту тобі, миру  і процвітання!