Як отримати земельну ділянку

Згідно ст.121 Земельного кодексу України кожен громадянин України має право на безоплатне отримання земельної ділянки із земель державної або комунальної власності в розмірах передбачених зазначеною статтею.

Для отримання земельної ділянки безоплатно у власність необхідно:

• заява від громадянина із зазначеним бажаним цільовим призначенням земельної ділянки та її орієнтовною площею.
    • графічні матеріали(схематичне розташування) з вказаним бажаним місцем розташування земельної ділянки;
    • ксерокопії паспорта громадянина України (стор. 1, 2 – 3, 10 – 11);
    • ксерокопію реєстраційного номера облікової картки платника податків;

При необхідності до заяви долучаються інші документи, які можуть суттєво впливати на приватизацію землі.

Щоб отримати земельну ділянку в оренду для обслуговування існуючих будівель та споруд для здійснення підприємницької діяльності:

• заява (клопотання) із зазначеним бажаним цільовим призначенням земельної ділянки та її орієнтовною площею.
  • копія документів, що посвідчують особу (паспорт/свідоцтво, код ЄДРПОУ/РНОКПП);
  • копія статуту підприємства, організації ;
  • копія права власності на нерухоме майно;

Заява розглядається на сесії міської ради та приймається відповідне рішення.

Для отримання земельної ділянки для обслуговування існуючих будівель та споруд у власність шляхом викупу (для фізичних осіб та юридичних осіб):

• заява;
  • копія договору оренди земельної ділянки;
  • копії технічного паспорту, свідоцтва на право власності, витягу з державного реєстру власників  на об'єкт нерухомого майна,  що розташований на земельній ділянці;
  • копія паспорту (1,2 і 9 сторінки) і довідки про присвоєння ідентифікаційного коду;
  • копія витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Заява розглядається на черговій сесії міської ради та приймається відповідне рішення.

Щоб поновити (продовжити) договір оренди на земельну ділянку:

• заява;
  • ксерокопії паспорта громадянина України (стр 1, 2 – 3, 10 – 11);
  • копія договору оренди на земельну ділянку;
  • копія свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця;

Земельні ділянки вільні від забудови передаються в оренду чи у власність шляхом викупу лише на конкурентних засадах - аукціоні (крім випадків передбачених ст.ст. 34, 36, 121 Земельного кодексу України) (див. розділ: Земельні питання ⇒ Ділянки на аукціон).