Щоб відпочинок на природі був безпечним

Дата: 06.06.2019 14:45

Стомившись від роботи, щоденних клопотів, шуму та проблем, люди прагнуть знайти спокій на лоні природи. Дуже часто для свого відпочинку ми вибираємо ліс або водойми. До них їдемо відпочивати поодинці, сім’ями, з друзями. На жаль, доволі часто такі набіги відпочиваючих закінчуються виникненням пожеж у лісах, а недотримання громадянами правил поведінки на воді, особливо під час купального сезону, призводить до трагічних наслідків.

Купальний сезон офіційно має бути відкритий із середини травня. Весна найбільш небезпечна пора для купання: повітря нібито прогріте, але вода ще холодна. За такого контрасту тіло хапають судоми. Коли таке трапляється далеко від берега і нікого немає поруч, це призводить до летальних випадків. Вода і діти – поєднання небезпечне. Залишеній наодинці дитині вистачить декількох секунд, аби захлинутися водою. Проте в травні водойми небезпечні не лише для дітей, а й для дорослих.

Корецький районний сектор ГУ ДСНС України у Рівненській області звертається до жителів та гостей краю суворо дотримуватись правил поведінки на воді, особливо під час купального сезону, бути обережним і дбати про безпеку свого життя та оточуючих. Не купайтеся в місцях не пристосованих для цього, ні в якому випадку не вживайте перед заходом у воду алкоголь. Навчайте своїх дітей правилам безпеки і не залишайте малечу без нагляду. Навіть мить біля водойми може бути фатальною.

Фахівець (з оперативного реагування та цивільного захисту)

ДПРЧ-15 ГУ ДСНС України у Рівненській області

капітан служби ЦЗ   О.С.Пасічник