ДО УВАГИ КОРЧАН!

Дата: 17.03.2020 09:44

Фото без описуЗ метою забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення м. Корець та виконання заходів щодо стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-2019 наголошуємо, що в теперішніх умовах карантину існують правила, які є наполегливо рекомендовані до виконання.

Для подорожніх, які масово повертаються додому з країн, де зафіксовані випадки коронавірусу

• Якщо ви повернулись з-за кордону – обов’язково повідомте свого сімейного лікаря/ сімейну лікарку для отримання подальших інструкцій
  • Самоізоляція на 14 днів обов’язкова для усіх, хто повернувся з-за кордону (навіть якщо у вас є дуже термінові справи)

Для усіх дорослих працюючих:

• обмежте перебування в публічних місцях крайньою необхідністю: робота, магазин, аптека, медичний заклад. Якщо можливо перенести роботу на віддалений доступ – зробіть це;
  • надавайте перевагу безконтактним методами розрахунку. Після того, як тримали в руках готівку, помийте руки або обробіть дезрозчином.

Подбайте про своїх батьків, дідусів і бабусь:

• приносьте їм продукти і ліки, щоб вони зайвий раз не виходили з дому і не наражались на небезпеку заразитись будь якими інфекційними захворюваннями;
  • вакцинація для усіх з категорії 60+ залишається більш ніж актуальною. Вакцинація від грипу, пневмококу та гемофільної інфекції дозволить вберегти людей, яких ви любите від поєднаних інфекцій дихальних шляхів.

Хочете захистити своїх рідних – вакцинуйте!

Для дітей

Карантин – це не канікули! Про це варто пам’ятати і пояснити це своїм дітям!

• Ніяких гуртових прогулянок
  • Ніяких дружніх посиденьок
  • Жодних днів народжень і святкувань
  • Якщо ви йдете на роботу, дайте своїм дітям завдання на день, щоб вони не нудьгували. Контролюйте виконання завдань по приходу з роботи, або телефоном чи скайпом.
  • Якщо ви відправляєте дитину в магазин, розкажіть і покажіть наочно, що таке відстань в 1,5 – 2 метри.
  • Навчіть дітей постійно мити руки і обробляти їх антисептиком. Акцентуйте свою увагу на цьому!

Для відвідувачів медичних закладів

• якщо ви здорові, але хочеться “переслухатись” аби переконатись, що ви таки здорові – не йдіть в медичний заклад! Ризик того, що на вашому шляху зустрінеться хворий з грипом чи іншим ГРВІ, досить високий. І ви з практично здорового перетворитесь на хворого;
  • якщо вам терміново треба пройти медичний огляд або отримати  довідку, що ви здорові, або довідку, що у вас було якесь захворювання, або будь яку іншу довідку – не йдіть в медичний заклад;
  • якщо у вас закінчились ліки, які ви отримуєте електронним рецептом по програмі “Доступні ліки” – сконтактуйтесь зі своїм сімейним лікарем/ сімейною лікаркою, цей рецепт можна виписати дистанційно.

Не йдіть зайвий раз в медичний заклад!

Якщо ви ЗАХВОРІЛИ:

СПОЧАТКУ ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ ВАШОМУ ЛІКАРЮ !!!

• Дотримуйтесь часу прийому. Якщо ви прийшли на пів години скоріше, ніж призначений візит, чекайте на вулиці, там найменший ризик заразитись вірусними інфекціями. І це дасть змогу уникнути скупчень людей в коридорах.
  • Одягайте маску, якщо у вас захворювання верхніх дихальних шляхів, ви чхаєте, кашляєте і у вас нежить.
  • Мийте руки та обробляйте антисептиком після візиту медичного закладу.

І пам’ятайте – у нас все буде добре! Треба тільки дотримуватись правил і включати здоровий глузд.