ОФІЦІЙНІ ДОКУМЕНТИ ПРО ЗАПОБІГАННЯ І ПОШИРЕННЯ КОРОНАВІРУСУ

Дата: 18.03.2020 14:15

На час карантину Верховна Рада України звільнила бізнес від перевірок, пені та сплати ЄСВ

В законі пропонується з 1 березня по 30 квітня:

Для громадян:
- звільнити від штрафів і пені за прострочення виплат за споживчими кредитами;
- ввести допомогу для тих, хто захворів коронавірусом або знаходиться на самоізоляції.

Для бізнесу:
- звільнити від сплати ЄСВ всіх ФОП і тих, хто займається незалежною професійною діяльністю;
- тимчасово скасувати штрафи і пеню за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, а також несвоєчасне подання звітності по ЄСВ;
- скасувати податок на комерційну нерухомість і землю.

Крім того, з 1 березня по 31 травня звільнити бізнес від основних штрафів і пені за порушення податкового законодавства. Ця норма не буде стосуватися порушень зі сплати ПДВ, акцизів і ренти.

Верховна Рада ухвалила проект закону про запобігання і поширення коронавірусу

Він передбачає:
?Оперативну закупівлю товарів, робіт і послуг, необхідних для ліквідації та недопущення епідемії, через переговорну процедуру, скорочену до 1 дня.
?Забезпечення можливості 100% передоплати за товари і послуги для запобігання та боротьби з епідемією коронавірусу.
?Звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ лікарських засобів та виробів медпризначення, що закуповуються для боротьби з коронавірусом.
?Надання можливості населенню працювати дистанційно або піти у відпустку.
?Заборона на проведення заходів державного нагляду і контролю.
?Віднесення введення карантину до форсмажорних обставин.
?Адміністративну відповідальність за порушення обсервації і кримінальну відповідальність за умисне зараження людей.
?Додаткові надбавки в розмірі до 200% для медперсоналу і працівників, які працюють над ліквідацією епідемії коронавірусу.
?Зміна статей Трудового кодексу в частині, де можуть надавати оплачувану відпустку.