ОХОРОНА ПРАЦІ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

Дата: 28.04.2020 08:13

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці.

У цьому році сталася надзвичайна подія — спалах коронавірусної інфекції COVID-19. Перед урядом, роботодавцями, працівниками та спільнотою загалом постав досі нечуваний виклик, який вимагає особливих заходів та зусиль. Тому Всесвітній день охорони праці зосередить увагу на боротьбі зі спалахами інфекційних захворювань на роботі, приділяючи особливу увагу пандемії COVID-19.

Введення карантину по всій території України через загрозу епідемії коронавірусної інфекції призвело до змін у звичному режимі роботи в усіх сферах діяльності.  Це стосується і охорони праці.

В умовах державного карантину роботодавець має вжити всіх заходів, щоб умови праці на робочих місцях не містили загрозу інфікування COVID-19, інакше роботи не мають проводитись взагалі або за можливості проводитися дистанційно.

До особливих заходів в період карантину, що стосуються запобіганню поширення COVID-19, слід віднести:

• правила поведінки на робочих місцях;
  • профілактична дезінфекція на робочих місцях;
  • профілактичні заходи.

На період карантину в державі введено ряд обмежень на проведення різних заходів – це перебування в громадських місцях, установах, організаціях, здійснення різного роду перевірок. Проте роботодавцям необхідно підсилювати й розширювати відомчий нагляд за станом охорони праці й промислової безпеки на підприємствах. Не варто урізати служби охорони праці або залучати їх фахівців до іншої роботи, потрібно активізувати їхню діяльність, удосконалювати профілактичну роботу із запобігання виробничому травматизму.

Немає сумніву, що в умовах дії карантину на підприємствах необхідно вживати всіх доступних заходів щодо створення на робочому місці безпечних умов праці та забезпечити необхідні профілактичні заходи відповідно до обставин, що змінюються.

Страховий експерт з охорони праці Гощанського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області.

Тел. (03650)21146