ПРО СТАН ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

Дата: 25.01.2021 14:21

Корецький районний сектор ГУ ДСНС України у Рівненській області на підставі аналізу інформує, що  протягом 12 місяців 2020 року у населених пунктах та на об’єктах Корецького району виникло 37 пожеж, що на 7,5 % менше, ніж за аналогічний період 2019 року – 40 пожеж.

В наслідок пожеж загинула 1 особа порівняно з 3 у 2019 році (-66%). Травмовано внаслідок пожеж 2 особи порівняно з 3 у 2019 році (-33 %).

Пожежами знищено та пошкоджено 33 будівель та споруд,  порівняно з 33 у 2019 році.

Прямі матеріальні збитки від пожеж зменшились та становлять  1 млн. 928 тис. грн. порівняно з 2 млн. 531 тис. грн. у 2019 році, побічні збитки від пожеж збільшились та становлять 3 млн. 858 тис. грн., порівняно з 3 млн. 753 тис. грн. в 2019 році.

На об’єктах, нагляд за якими здійснюють органи державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки в районі пожеж не виникало, у 2019 році – виникла 1 така пожежа.

Основними причинами виникнення пожеж були:

• необережне поводження з вогнем – 12 випадків;;
  • порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок – 10 випадків;
  • порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей – 9 випадків;
  • пустощі дітей з вогнем – 3 випадки;
  • Порушення технології виробництва та правил експлуатації транспортних засобів – 1 випадок;
  • підпал – 1 випадок;
  • інші причини – 1 випадок.

Залишається складною ситуація із забезпеченням протипожежного захисту сільських населених пунктів, де з 37 пожеж виникло 36, що становить 97 % від загальної кількості. Даний показник залишається незмінним впродовж декількох років.

Стан справ з пожежами та загибеллю людей на них, який спостерігається на сьогоднішній день в районі покращився в порівнянні з 2019 роком, однак з настанням осінньо-зимового періоду збільшується ризик виникнення пожеж та загибелі на них людей. Так, 25.12.2020 о 16 год. 50 хв. пожежа виникла в приватному господарстві,    за адресою: вул. Шевченка, 50, с. Невірків, Корецького району. На місці пожежі виявлено мертве тіло власника господарства 1974 року народження.  Ймовірна причина виникнення пожежі – необережність при палінні.

Тому щоб позбутися негативних наслідків пожежі потрібно виконувати хоча б елементарні вимоги пожежної безпеки, такі як:

• не паліть у ліжку;
  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски тощо;
  • використовуйте для обігріву помешкань тільки сертифіковані електрообігрівачі;
  • дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі  великої потужності.

Пам’ятайте! Виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

Провідний інспектор Корецького РС ГУ ДСНС

України у Рівненській області                                                             Роман БОНДАРУК