A A A K K K
для людей із порушенням зору
Корецька міська територіальна громада
Рівненська область, Рівненський район

ВІДКРИТИЙ ДІАЛОГ МІЖ ВЛАДОЮ ТА ГРОМАДОЮ

Дата: 22.04.2021 17:31
Кількість переглядів: 367

Корецька територіальна громада  складається із 34 населених пунктів: м. Корець та 33 села, що розташовані на території  площею 518 км² .

   Попри віддаленість, голова територіальної громади Людмила Дмитрук постійно проводить робочі зустрічі з мешканцями цих населених пунктів, що увійшли до складу тринадцяти старостинських округів. Адже, вивчати проблеми, звісно, краще спілкуючись безпосередньо з  людьми за місцем їх проживання. На ці зустрічі запрошуються представники агроформувань, спеціалісти структури виконавчого комітету міської ради, щоб громадяни мали змогу на місцях вирішувати питання, які належать до компетенції органу місцевого самоврядування.

    20 квітня 2021 року така зустріч відбулась і з мешканцями с. Гвіздів у Гвіздівському старостинському окрузі за участю Л.Дмитрук, міського голови, Ю.Добровольського, застпуника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради, В. Павлюк, секретаря міської ради, А. Чекальського, директора КП «Корецьжитловодоканал» , П.Булана, Гвіздівського старости та О. Радовенюк, директора місцевої школи.

   Голова територіальної громади розповіла присутнім про питання, над якими сьогодні працює виконавчий апарат міської ради, зокрема, і по кожному старостинському окрузі.

   Найперше- проведення інвентаризації земель, об’єктів нерухомого майна; стану укладення договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення  з агроформуваннями з метою запобігання виникненню порушень прав орендодавців- селян щодо виплати орендної плати, її розміру, незаконного обробітку, тощо. Наголосила про необхідність укладення договорів про соціальне партнерство з цими агрофірмами, щоб отримувати від них належну допомогу у здійсненні благоустрою населеного пункту, надання матеріальної допомоги на поховання та народження, до державних свят та про те, щоб представник цього агроформування  вів прийом громадян на місці щотижня.

Першочерговим завданням ради є також виділення земельних ділянок для учасників бойових дій в АТО(ООС), яке гарантувала їм держава.

   Доведено до відома присутніх про стан передачі Корецькій громаді галузей культури , медицини, соціального захисту, які наразі належно функціонують для забезпечення потреб життєдіяльності громадян.

   Про діяльність комунальних закладів «Корецька міська лікарня» та «Корецький центр ПМСД» щодо надання первинної та вторинної медичної допомоги повідомив                                  Ю. Добровольський.

 Одним із важливих завдань для громади є створення робочих місць, залучення інвесторів.  Враховуючи, що наш район сільськогосподарський, власних надходжень не має, бо у громаді відсутні великі промислові підприємства, виробництва, тому необхідно вишукувати кошти, виставляти на аукціон по наданню в оренду земельних ділянок для ведення підприємницької діяльності. Адже, утримання об’єктів соціальної інфраструктури (шкіл, садочків, лікарні,) потребує значних коштів, що на сьогодні складає близько 65% від загального фонду видатків місцевого бюджету громади.

    Поряд з цим, потрібно дбати і про благоустрій села, впорядкувати діюче сміттєзвалище, організувати роздільне видалення  твердих побутових відходів (пластику, скла, тощо.) Міська рада вже виготовляє спеціальні контейнери для встановлення їх у кожному селі та  знайшла підприємця, який буде забирати вищевказані відходи. Але, цього не достатньо, щоб підтримувати благоустрій, тому необхідно організувати вивезення ТПВ від населення. Про готовність надання цих послуг та умови укладання договорів на вивезення ТПВ, ціну повідомив директор КП «Житловодоканал» А. Чекальский.

     Піднято було на зустрічі також питання про закриття Корецької початкової школи, яку відвідують 15 дітей із с. Гвіздів. Тому міський голова пояснила, що діти із с. Гвіздів відвідують  не тільки цю школу, а всі міські школи та ліцей і це ставить під загрозу  пониження ступеня місцевої школи шляхом переведення її в початкову. Адже , це не бажання міської ради, а вимога Закону України «Про освіту», також потрібно врахувати, що освітня  субвенція надається державним бюджетом саме на сільського учня, тобто, потрібно дирекції школи подбати по наповнюваність класів своєї школи, бо - це можливість підвищувати і зарплату вчителям, як наслідок, поліпшувати якість та умови здобуття освіти.

    Болючим для гвіздівчан постало питання щодо Гвіздівського кам’яного кар’єру. На це запитання Л. Дмитрук пояснила мешканцям, що для міської ради проведення цього аукціону теж стало несподіванкою. Оскільки розпорядником земель, на яких розташований кар’єр ,є Рівненська облдержадміністрація, то з міською радою ніхто нічого не узгоджував та не повідомляв про наміри щодо проведення цього аукціону. Учасники та організатори його проведення скористались змінами у законодавстві  у цій сфері , якими скасовано погодження з місцевою радою про надання будь-яких погоджень, як це було раніше. Але, голова громади пояснила мешканцям, що міська рада вживатиме всіх необхідних заходів, щоб врегулювати  це питання на користь мешканців прилеглих сіл.

  Обговорювалось також питання про стан доріг та проведення їх ремонту . Людмила Миколаївна повідомила про те, що в цьому році планується ремонтувати  ті дороги ,на які колишніми сільськими радами вже виготовлені проєкти за рахунок всіх джерел фінансування. Вирішуватиметься і питання капремонту відрізка дороги по вул. Перемоги протяжністю

400 м.

  Жителі села також звернулись до голови громади  з клопотанням про заборону  використання  відстійників Колишнього цукрозаводу, розташованих на території Морозівського старостинського округу, та врегулювання питання проїзду важковагового транспорту ТзОВ «Фаворит-Агро» під час польових робіт через населений пункт.

   На завершення зустрічі голова громади подякувала мешканцям та просила  підтримувати  і допомагати старості свого округу у роботі, зокрема, з благоустрою населеного пункту та інших питань життєдіяльності села.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь