SWOT-АНАЛІЗ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Дата: 19.07.2021 17:15

SWOT-АНАЛІЗ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

При розробці стратегії розвитку територіальної громади значну увагу треба приділяти SWOT-аналізу, тобто визначенню сильних та слабких сторін, а також визначенню можливостей та загроз, що впливають на розвиток територіальної громади.

З метою отримання якісного аналізу сильні і слабкі сторони трактують як внутрішні чинники, а можливості і загрози як зовнішні чинники, які містяться у ближньому і дальньому оточенні громади.

SWOT-аналіз дає змогу виявити ті галузі та види громадської діяльності, де територіальна громада дає значний потенціал розвитку, а також сформулювати конкретні завдання та дії, які необхідно вжити для реалізацї цього потенціалу. Крім того, зясувати, з якими параметрами територіальна громада може випереджати своїх конкурентів або відставати від низ та що потрібно зробити, щоб підвищити її конкурентоздатність. Аналі також дає змогу виявити основні проблеми та перешкоди, що ускладнюють надходження до територільної громади інвестій.

Сильні сторони

Слабкі сторони

1. Географічне розміщення у 65 км від м.Рівне повз трасу Київ – Чоп.
  2. Оздоровчо – рекреаційний потенціал.
  3. Працездатне населення, достатня кількість трудових ресурсів.
  4. Наявність родючих земель, можливість розвивати сільське господарство, збільшуючи кількість робочих місць та наповнюваності бюджету.
  5. Наявність природних ресурсів ( радонові мінеральні води,  камінь будівельний,  граніт-щебінь побутовий камінь, мігматити-щебінь, цегельно-черепична сировина, глина і суглинки, каолін, родовище гранітів, придатних для виробництва облицювальних виробів).
  6. Громада з перспективою розвитку туризму (руїни старого замку князів Корецьких, Свято-Миколаївська церква, малий палац Й.Чарторийського, костел св. Антонія, жіночий  Свято-Троїцький монастир)
  7. Наявні ділянки для інвестицій.
    •
  1. Низка пам’яток архітектури потребує проведення ремонтно-реставраційних робіт з метою їх збереження та для покращення якості наданих туристичних послуг.
  2. Немає розважального центру для дітей та молоді.
  3. Проблеми із вивезенням сміття (відсутні контейнерів у селах та відсутня сміттєва сортувальна лінія)
  4. Відсутнє централізоване водопостачання у селах громади
  5. Недостача робочих місць
  6. Недостатньо підприємств для переробки с/г продукції
  7. Незадовільний стан дорожнього покриття в старостинських округах.
  8. Низький рівень ініціативності мешканців громади.
  9. Відсутності ринків збуту місцевої с/г продукції.
  10. Відсутність  залізничного сполучення
  11. Нагальна потреба у робочих місцях
  12. Занепад промисловості
  13. Слабкі перспективи для молоді
  14. Відсутність привабливих умов для інвестицій
  15. Відсутність системи переробки сміття і утилізаціі відходів підприємств

Можливості

Загрози

1. Використання власних природних ресурсів (радонові мінеральні води,  камінь будівельний,  граніт-щебінь побутовий камінь, мігматити-щебінь, цегельно-черепична сировина, глина і суглинки, каолін, родовище гранітів, придатних для виробництва облицювальних виробів).
  2. Близькість розташування до відомих історичних осередків (Дубно, Остріг, Почаїв, Ізяслав тощо) сприяють створенню нових туристичних маршрутів та розвитку внутрішнього туризму.
  3. Розвитку туристичного потенціалу, відновлення краївок та еко туризм.
  4. Залучати інвесторів для розвитку агропромисловості та фермерського господарства на землях громади.
  5. Створення робочих місць.
  6. Можливості розвитку інноваційних технологій, ІТ-сектору.
  7. Відновлення промислового потенціалу
  1. Посилення конкуренції із сторони інших рекреаційних територій та територій виробництва/переробки с/г продукції
  2. Законодавче обмеження податкових надходжень у ОТГ і збільшення видатків.
  3. Накопичення різних відходів на сміттєвих звалищах без утилізації може призвести до погіршення екологічної ситуації та використання рекреаційних ресурсів.
  4. Зубожіння населення внаслідок інфляційних процесів та зростання тарифів на комунальні послуги призвело до зниження якості життя населення, підвищення рівня захворюваності, відтоку молодих та перспективних корчан до пошуку роботи закордоном.
  5. Політична криза, військові події (АТО) створюють психологічну напругу серед мешканців міста та є причиною недовіри до влади, включаючи місцеву.
  6. Нестабільність політичної та економічної ситуації в країні
  7. Корупція