Проблеми і перспективи розвитку громад обговорили учасники зборів Рівненського РВ АМУ
8 грудня у Рівному відбулися Загальні збори Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України на тему “Децентралізація сьогодні: виклики та можливості для громад”. Участь у зборах взяли: Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, голова Рівненського РВ АМУ Рівненський міський голова Олександр Третяк, народні депутати Олександр Аліксійчук та Олександр Ковальчук, голови територіальних громад-членів Рівненського регіонального відділення, в тому числі і голова Корецької територіальної громади Людмила Дмитрук.
На зустрічі відпрацьовано проблемні питання, які подано до Уряду, Парламенту, визначено важливі завдання на наступний 2022 рік.
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан вручив чотири подяки від голови Асоціації міст України Віталія Кличка головам територіальних громад Рівненщини. Серед них було нагороджено і голову Корецької територіальної громади Людмилу Дмитрук.
Виконавчий директор АМУ окремо зупинився на бюджетних питаннях та розроблених АМУ змінах до законодавства, покликаних посилити фінансове забезпечення місцевого самоврядування. О.Слобожан розповів про передбачені на наступний рік субвенції. Він звернув увагу на нові субвенції - на протипожежну безпеку у закладах освіти та на реформу шкільного харчування (по 1,5 млрд. грн), а також на загальнодержавну цільову програму «Питна вода України» на 2022-2026 роки», кошти на яку плануються на початок червня і громади мають можливість підготувати усі необхідні документи.
«Нам спільно вдалося збільшити відсоток ПДФО до місцевих бюджетів до 64%. Ці додаткові 4% на 2022 рік - це не цільові кошти, це кошти на потреби громад. Всі субвенції будуть перехідними, тому плануйте зважено», – наголосив Виконавчий директор АМУ. Головами громад було піднято ряд важливих питань, що стосувалися коригування державної субвенції на медичні та освітні гарантії на 2022 рік. Адже, якщо цього не виконати, то доведеться оптимізовувати заклади освіти та охорони здоров’я. Вже наразі через недостатнє державне фінансування вторинної ланки охорони здоров’я – центрів первинної медико-санітарної допомоги відбувається скорочення фельдшерів сільських ФАПів.
Також піднято було екологічні питання та проблеми у цій сфері, зауваживши, що потрібно на законодавчому рівні врегулювати питання екології, питної води, твердих побутових відходів, вивезення сміття та утримання сміттєзвалищ.
На завершення Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан запевнив, що усі підняті головами громад проблемні питання будуть взяті до уваги і над їх вирішенням працюватимуть експерти Аналітичного центру Асоціації.