ЧОРНОБИЛЬСЬКА КАТАСТРОФА –  ТРАГЕДІЯ, ЯКА НАЗАВЖДИ ЗМІНИЛА НАШЕ ЖИТТЯ

Дата: 26.04.2022 11:15

26 квітня 1986 року – події цього дня стали однією з наймасштабніших трагедій для людства. Вибух, який зруйнував життя тисячам людей і утворив багатокілометрову зону відчуження, назавжди закарбувався в пам’яті не одного народу.

Саме в цей день на Чорнобильській АЕС пролунало два вибухи. Спалахнув реактор, в якому у той час знаходилося близько 200 т урану. Крізь зруйновану обшивку радіоактивні речовини вирвалися назовні, отруюючи усе живе навколо в радіусі багатьох кілометрів.

Сьогодні Чорнобиль встиг пережити вже другу катастрофу – окупацію російськими загарбниками. На 36-й рік з дня трагедії, окупанти 36 днів мародерили та руйнували територію зони. Вони вивезли унікальну радіологічну лабораторію, полонили захисників станції та примушували персонал до роботи в умовах надмірного опромінення. Світ знову здригнувся перед можливою повторною катастрофою. Та, дякувати Богу, все минулось…

Ми повинні завше пам’ятати цю трагічну сторінку нашої історії, коли зруйнувались долі мільйонів життів, та тих героїв, які зупинили цей жах. Весь світ мусить пам’ятати, щоб не допустити повторно те варварство, що дозволили собі солдати РФ.

Сьогодні корчани з головою громади Людмилою Дмитрук вшанували пам’ять та поклали квіти на пам’ятному знаку Чорнобильській трагедії.

«І тихо ступає життя у полин, і лине Чорнобильський дзвін», Анна Багряна.