День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 14.12.2022 09:51

Указом Президента України №945/2006 установлено День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відзначається щорічно 14 грудня. Саме в цей день 34 роки тому завершилось будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, аварія якого у 1986-му спричинила масштабну екологічну катастрофу.

Нагадаємо, що аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року. Внаслідок катастрофи прямого радіаційного ураження зазнала дванадцята частина території України, де постраждали 3,2 млн осіб, серед яких понад 1 млн – це діти.

Сьогодні, знову над світом нависла радіаційна небезпека... Рашисти махають перед обличчям цивілізацій ядерними ракетами, захоплюють та тероризують атомними станціями в надії змінити не минуче, свою поразку. Але їм це не вдасться, адже перед захопленням світу і поваленням НАТО, москалі не врахували одного, УКРАЇНУ не зламати!

СЛАВА ГЕРОЯМ УКРАЇНИ!