Чи оподатковується благодійна допомога, яка виплачується благодійниками, які внесені до Реєстру або у порядку Закону № 5073, на користь військовослужбовців – учасників бойових дій?

Дата: 28.12.2022 08:26

Фото без описуБлагодійна допомога, яка виплачується благодійниками, у тому числі фізичними особами, які внесені до Реєстру або у порядку Закону України від 05 липня 2012 року № 5073-VI «Про благодійну діяльність та благодійні організації», на користь військовослужбовців – учасників бойових дій, не оподатковується у будь-якій сумі (вартості), за умови, що така сума (вартість) отриманої благодійної допомоги витрачається учасниками бойових дій виключно:

для закупівлі або у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення чи інших товарів (робіт, послуг) за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, чи для оплати (компенсації) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення, технічних та інших засобів реабілітації, платних послуг з лікування, забезпечення виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, послуг медичної реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення.

Водночас порядок оподаткування благодійної допомоги, яка надається на відновлення втраченого майна, на житлові, соціальні і побутові потреби та на інші потреби згідно з переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, здійснюється відповідно до підпункту «б» підпункту 170.7.8 пункту 170.7 статті 170 Податкового кодексу.