Новий порядок військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів – постанова Кабміну

Дата: 06.01.2023 08:39

Державні органи, органи місцевого самоврядування, органи військового управління, військові частини (підрозділи) ЗСУ та інші військові формування та правоохоронні органи спеціального призначення, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, підприємства, установи та організацій, заклади освіти, заклади охорони здоров'я незалежно від підпорядкування і форми власності отримали новий Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Його затверджено постановою КМУ 30.12.2022 р. № 1487.

Для належного функціонування системи військового обліку визначається кількість осіб, відповідальних за ведення військового обліку, з урахуванням таких норм:

1) у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, зокрема у відокремлених відділах, а також в Центральному управлінні або регіональних органах СБУ, підрозділах Служби зовнішньої розвідки, за наявності перебування на військовому обліку:

- до 1500 призовників, військовозобов'язаних та резервістів - одна особа;

- від 1500 до 3000 призовників, військовозобов'язаних та резервістів - дві особи;

- більш як 3000 призовників, військовозобов'язаних та резервістів - три особи, а на кожні наступні 3000 призовників, військовозобов'язаних та резервістів - по одній особі додатково;

2) в органах місцевого самоврядування за наявності на військовому обліку:

- від 501 до 1000 призовників, військовозобов'язаних та резервістів - одна особа;

- від 1001 до 2000 призовників, військовозобов'язаних та резервістів - дві особи, а на кожні наступні 1000 призовників, військовозобов'язаних та резервістів - по одній особі додатково;

3) в державних органах, на підприємствах, в установах та організаціях за наявності на військовому обліку:

- від 501 до 2000 призовників, військовозобов'язаних та резервістів - одна особа;

- від 2001 до 4000 призовників, військовозобов'язаних та резервістів - дві особи;

- від 4001 до 7000 призовників, військовозобов'язаних та резервістів - три особи, а на кожні наступні від 1 до 3000 призовників, військовозобов'язаних та резервістів - по одній особі додатково.

У разі наявності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях двох і більше осіб, відповідальних за ведення військового обліку, їх об'єднують в окремий підрозділ (відділ, сектор, групу тощо).