Підпал сухої трави, стерні, сміття в умовах воєнного стану неприпустимі!

Дата: 03.08.2023 11:55

Нагадуємо, що в умовах воєнного стану відповідальність за деякі неправомірні  дії підвищилась у рази. Перш за все  це стосується паліїв сухої трави та сміття. Відповідно до нових змін Кримінального кодексу України, до ст.113 «Диверсія» віднесено навмисні підпали, які будуть заважати виконувати службові обов’язки військовим, поліції, рятувальникам чи медикам.

Необхідно зазначити, що особливо небезпечними діями є розпалювання вогнищ вздовж повітряних та кабельних ліній електропередачі, навколо підстанцій, поряд з об’єктами магістральних нафтопроводів. Для забезпечення нормальних умов експлуатації об'єктів енергетики, запобігання їх ушкодженню, заборонено вести поряд з зазначеними об’єктами будь-яку господарську діяльність, яка може призвести до аварій (розміщувати пально-мастильні матеріали, саджати дерева, влаштувати ігрові майданчики, скидати вантажі, влаштовувати звалища, вогнища тощо). Заборонено проводити будь-які дії,  що може порушувати нормальну роботу інфраструктурних об’єктів.

Не зважаючи на такі заборони та фактори впливу на порушників, трапляються випадки підпалу трави, стерні, сміття, в тому числі під лініями електропередачі. Такі дії є неприпустимими!

Юридичні та фізичні особи, винні в порушенні законодавства України будуть нести  відповідальність згідно із законом.