Місто Корець збереже свій статус міста

Дата: 07.08.2023 15:48

Верховна Рада України 28 липня 2023 року 262 голосами «за» прийняла в другому читанні та в цілому проект Закону про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України (реєстр. № 8263), який за результатами доопрацювання до другого читання отримав назву «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України».

Законом визначено порядок утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних одиниць, їх найменування та перейменування, зміни категорій населених пунктів, вирішення інших питань адміністративно-територіального устрою України.

Ключові новели Закону наведені у інфографіці нижче

Наразі Закон направлено на підпис Президенту України. Набирання чинності Закону відбудеться через три місяці з дня його опублікування, крім пункту 7 цього розділу, який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.

Що стосується віднесення нашого міста Корець до категорії селищ чи сіл, то тут варто відмітити наступне:

пунктом 4 Розділ ІІІ. ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ Закону установлено, що, як виняток з положень частини третьої статті 1 цього Закону («Місто є населеним пунктом з переважно компактною забудовою, загальна чисельність жителів якого становить не менш як 10 тисяч.»), населені пункти, які до дня набрання чинності цим Законом були віднесені до категорії міст, у тому числі міст республіканського в Автономній Республіці Крим, обласного, районного значення, з дня набрання чинності цим Законом відносяться до категорії міст.

Таким чином місто Корець збереже свій статус міста.