ПРО ЗМІНИ У ЗАКОНОДАВСТВІ

Дата: 11.08.2023 12:22

Фото без опису30 липня 2023 року набрав чинності Закон України від 14 липня 2023 року № 3258-IX «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України».

Нова редакція Закону визначає нові дати святкування державних і релігійних свят, а саме: День Української Державності – 15 липня, День захисників і захисниць України – 1 жовтня, Різдво Христове – 25 грудня.

Також, 1 серпня 2023 року набрав чинності Закон України 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану.

Законом уточнено проведення документальних перевірок платників податків з різних законодавчих підстав, зокрема, в разі припинення юридичної особи / підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця. Також законом врегульовано проведення планових перевірок платників податків, які провадять діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції, організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес), які надають фінансові, платіжні послуги.

Важливо, що положення Закону фіксують відміну пільгових ставок оподаткування, зобов’язання щодо сплати Єдиного соціального внеску фізичними особами-підприємцями 1 і

2 групи, а також повернення штрафних санкцій за невчасну сплату ЄСВ.