У травні на Рівненщині розпочинаються заходи з імунізації диких мясоїдних тварин!

Дата: 19.04.2024 15:25

З метою профілактики та зменшення захворюваності на сказ в дикій фауні, відповідно до Рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Рівненській ОВА від 08.02.2024 № 1 у травні місяці 2024 року буде проводитись планова пероральна імунізація диких та бродячих м’ясоїдних тварин на території області.

Пероральну імунізацію диких мʼясоїдних тварин проти сказу у звʼязку з воєнним станом буде проведено робочими групами, створеними при кожній територіальній громаді, шляхом ручного розкладання принад з вакциною за межами населених пунктів, на території лісових та сільськогосподарських угідь, навколо водойм, вздовж автошляхів. Тривалість проведення пероральної імунізації буде залежати від погодних умов, до охоплення всієї території.

Приманка безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликого брикету, розміром із сірникову коробку із різким запахом мʼясокісткового борошна. В середині приманки находиться капсула з вакциною проти сказу.

При виявленні приманок, не брати їх у руки та не переносити їх з місця на місце.

Дані заходи забезпечать створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, які є джерелом розповсюдження збудника сказу.