Міжрегіональний семінар-практикум з інклюзивної освіти у мистецьких школах «Правова база для організації інклюзивного навчання у мистецьких школах».
Ще кілька років тому інклюзивна освіта в освітньому мистецькому просторі не розглядалася в контексті пріоритетних рішень. На теперішньому етапі суспільного життя вона стає оптимальною моделлю й для функціонування сучасних мистецьких шкіл.
Нині одним з найбільш актуальних завдань розвитку інклюзивної освіти є створення безбар’єрного середовища для дітей з особливими освітніми потребами, що в свою чергу забезпечить для таких осіб рівні можливості, необхідні для максимальної адаптації та повноцінної інтеграції в суспільство.
На виконання обласної програми «Культура Рівненщини» на 2023-2027 роки за підтримки управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації у комунальному закладі «Мистецька школа» Корецької міської ради відбувся міжрегіональний семінар-практикум з інклюзивної освіти у мистецьких школах «Правова база для організації інклюзивного навчання у мистецьких школах».
У роботі семінару-практикуму взяла участь міський голова Корця Людмила Дмитрук, директор комунального закладу «Рівненський обласний центр народної творчості» Ірина Рачковська, завідувач відділу методично-менеджментової роботи та креативних індустрій центру народної творчості Олександр Кравець, провідний методист по роботі з мистецькими школами відділу методично-менеджментової роботи та креативних індустрій центру народної творчості Людмила Стригунова, викладач Клеванської спеціальної школи Оксана Бендюг, вчитель лікувальної фізкультури Межиріцької спеціальної школи Галина Довмат, представники Шепетівської та Гощанської мистецьких шкіл.
Під час семінару-практикуму було презентовано досвід роботи з особами з особливим освітніми потребами, розглянуто інтегративний підхід до інклюзивної освіти для осіб з порушенням зору, отримано корисну інформацію щодо окремих питань з організаційно-правового процесу у мистецьких школах, а також окреслено майбутні напрямки співпраці Корецького інклюзивного центру із Корецькою мистецькою школою.
Найбільше вражень та емоцій учасники заходу отримали від перегляду практичного заняття з ученицею 2 класу КЗ «Мистецька школа» Анастасією Шовковою, яке провів викладач мистецької школи, заслужений працівник культури України Віталій Сидорчук.
Саме від нашого розуміння, відповідальності та бажання, співпраці педагогів з батьками, належної матеріально-технічної бази залежить поширення сучасних технологій інклюзивної освіти та методів виховання, навчання і розвитку дітей, у тому числі – з обмеженими можливостями здоров’я. Професійна готовність педагога мистецької школи до інклюзивної освіти дітей на початковому рівні та підтримка працівників інклюзивно-ресурсних центрів – фундаментальна умова успішного здійснення професійної інклюзивної освіти.