Бережіть ліс від вогню
Ліс - наше багатство. Бережіть ліс від пожежі!» - це гасло відоме всім з дитинства. Але, проте, рік у рік із початком спекотних сонячних днів спалахують лісові пожежі. У працівників ДСНС і лісової охорони в такий період особливо напружений час.
Немає кращого за ліс місця для відпочинку з його красою та величчю. Але жителі нашого міста часто не усвідомлюють значення лісів для здоров'я. Щорічно спостерігається різке збільшення кількості лісових пожеж у період свят і вихідних днів, коли велика кількість громадян відправляється в ліс на пікніки. Нерідко народні гуляння в лісі закінчуються лихом для природи та величезною проблемою для лісників.
Причинами виникнення пожеж у лісі, у більшості випадків, є байдужість і безтурботне ставлення людини до природи: не загашені під час пікніків багаття, кинуті в підсохлу траву недопалки, а також дитячі витівки з вогнем.
Пожежа здатна перетворити мальовничі місця відпочинку в попелища з обвуглілими стовбурами. Те, що створювалося природою протягом багатьох років, може миттєво загинути від вогню.
При горінні лісу виділяються отрутні гази: синильна кислота, фосген, а зміст кисню в повітрі падає. От чому небезпечний не стільки вогонь, скільки дим і гар від нього.
Для того щоб попередити пожежу в лісі, необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки:
- у пожеженебезпечний сезон не запалюйте багаття у хвойних молодняках, на ділянках ушкодженого лісу, у місцях з підсохлою травою, а також під кронами дерев;
- перед відходом з лісу багаття повинно бути ретельно засипане землею або залийте водою до повного припинення тління;
- не засмічуйте ліс побутовими відходами, не влаштовуйте в них смітника.
За порушення правил пожежної безпеки в лісах передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафів.
Лісова пожежа - це суворе явище. Якщо зневажати протипожежними правилами, якщо безтурботно ставитися до вогню, то кількість пожеж може зрости. Гасити їх буде складніше й зі звичайного явища пожежа може вирости в стихійне лихо. Це завдасть великої шкоди не тільки народному господарству, але й екології. Будьте обережні з вогнем у лісі.
Фахівець ( з оперативного реагування та цивільного захисту) ДПРЧ-15 ГУ ДСНС України у Рівненській області капітан служби цивільного захисту О.С.Пасічник
Старший майстер НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області Володимир Ясенчук