A A A K K K
для людей із порушенням зору
Корецька міська територіальна громада
Рівненська область, Рівненський район

ДО 870-РІЧЧЯ М. КОРЕЦЬ

Дата: 07.08.2020 11:59
Кількість переглядів: 591

СТОРІНКИ ІСТОРІЇ М. КОРЕЦЬ 

Історія вулиці «Київська»

 

Назви вулиць – це неписемний архів історії кожного населеного пункту. У назвах вулиць відображені свідчення історичних подій, суспільного життя, виробництва, торгівлі, побуту даного регіону різних історичних періодів.

Історично вулиці  у місті виникли як транспортні напрямки, які з’єднували торгівельні дороги з   головною ринковою площею міста.   Вздовж цих доріг селилися люди. Згодом вулиці стали одним із найважливіших елементів містобудування й елементом локалізації споруд (поштова адреса) у місті.

Більшість вулиць нашого міста, а особливо ті, що з’явилися у кінці XIX – першій половині ХХ століття, своїми назвами зобов’язані певним історичним подіям, видатним діячам, які залишили помітний слід у житті та історії нашого краю й нашої країни; у назвах вулиць міститься інформація і про пам’ятки архітектури, які розміщені на території нашого міста.

Найстаріша вулиця міста – Київська, яка є центральною.  Виникла вона ще  у ХІХ ст. як частина дороги на м. Рівне.

У 50-х роках ХІХ  століття через Корець  зі сходу на захід була прокладена дорога з твердим покриттям як частина Брест-Литовського шосе.  Вулиця  пройшла через усе місто і стала назавжди його головною магістраллю.

Перша назва вулиці – Шосейна. Жило  на цій вулиці багато представників дворянських сімей. За час свого життя вона декілька разів змінювала назву – Костюшко, Леніна, а на початку 1990-х років вулиця стала називатися Київською.

На головній вулиці були розташовані і збереглися до сьогодні найдавніші споруди міста: православний Свято-Троїцький монастир.

Свято-Георгіївська церква з кладовищем, палац князя Чарторийського, будинок графа Горчицького, цукровий завод

приміщення типографії Міхельсона, Поштової станції, адміністративний будинок прикордонної застави.Тут же розміщувались різні державні установи, готелі, магазини та інші будівлі.

До 50-х років ХХ ст. вулиця була густо забудована єврейськими крамничками.

Цікава історія деяких старовинних будівель. Наприклад одноповерхова псевдоготична будівля поштової станції  була збудована під час прокладання  Брест-Литовського шосе за типовим проектом. Це був жовто-білий будиночок, симетричний, прямокутної форми скромно прикрашений карнизом, модильйонами, а вікна обрамлені арками.  В комплекс станції входило: канцелярія, житлове приміщення станційного доглядача та кімната для відпочинку, трактир, стайня, візницька і каретна. 

Приміщення міської ради – це був колишній будинок директора електростанції Гернфільда.  В підвальному приміщенні була розміщена крамниця, а над нею – кімнати сім’ї директора. З приходом радянської влади будинок було реквізовано. В ньому розмістили міську раду.

Сьогодні вулиця змінила своє обличчя, стала більш ошатною та сучасною!

 

                                                                                          За матеріалами

місцевої краєзнавиці Тетяни Мельничук

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь