«ЗБЕРЕЖИ ПАМ’ЯТЬ. ЗБЕРЕЖИ ПРАВДУ»
Шановні корчани!
Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років, цього року – це 28 листопада.
До 87-х роковин геноциду українців вшанування проходять під гаслом «Збережи пам’ять. Збережи правду».
Нагадаємо, у 1932-1933 роках шляхом організації штучного масового голоду радянською владою, було спричинено загибель мільйонів українців на території Української СРР та Кубані. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу законодавчо закріплене Законом України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.
На жаль, пандемія внесли корективи у щорічні жалобні заходи до роковин Голодомору.
Звертаємось до керівників релігійних громад провести у храмах міста поминальні панахиди за загиблими внаслідок голодоморів в Україні. Вшануймо щирою молитвою всіх жертв голодоморів.
Цього дня на території міста Корець просимо приспустити державні прапори України.
Шановні корчани! Навіть в умовах карантинних обмежень кожен охочий може долучитися до акції вшанування пам’яті жертв Голодомору 28 листопада, поклавши квіти до пам’ятного знаку та запаливши там лампадку.
А також о 16.00 на підвіконнях своїх осель запаліть свічку та долучіться до загальнодержавної хвилини мовчання.
До 87-х роковин геноциду на офіційному сайті Українського інституту національної пам’ятіу рубриці «Актуальна тема: Голодомор 1932-1933» можна ознайомитись із інформаційними матеріалами:
просвітницький ролик про передумови та причини Голодомору 1932-1933 років «Століття боротьби»;
нова книга «Пам’ять роду» (16 історій родин, які пережили геноцид 1932-1933 років);
тематичний ролик «Збережи пам’ять! Збережи правду!» (створений спільно з BoberFilmStudio. У відеознялася 81-річна Віра Никифорівна Отхор, яка є свідком масового голоду 1946-1947 років).
Також на сайті інституту можна переглянути проекти минулих років:
проект «Пам’ять, щорятує: голоси правди» (26 банерів, присвячених історіям людей, які не мовчали про Голодомор);
матеріали виставка «Україна 1932-1933. Геноцид голодом»;
книги в електронному форматі: книга психологині та дослідниці теми Голодомору Ірини Реви «По той бік себе» розповідає, як жах голоду досівпливає на наше життя; спогади Анастасії Лисивець про Голодомор «Скажи про щасливежиття...»; книга-каталог фотодокументальної виставки «Спротив геноциду»
Збережімо пам’ять! Збережімо правду!