26 березня - День національної гвардії України

Дата: 26.03.2021 14:34

Вітаємо Вас, дорогі гвардійці! Бажаємо міцного здоров'я, залізного терпіння і хороброго духу! Нехай всі Ваші цілі і мрії будуть легко досяжні! Залишайтеся такими ж сміливими, сильними і цілеспрямованими! Знайте, Ви приклад мужності для всіх чоловіків у нашій країні й за її межами!

Тримайте кілька цікавих фактів про українську нацгвардію:

• Утворення і розформування

Утворили Національну гвардію України через кілька місяців після набуття країною незалежності – 4 листопада 1991 року. Підрозділ був утворений на базі Внутрішніх військ УРСР.

Проте 11 січня 2000 року в Україні прийняли рішення розформувати Нацгвардію. Рішення щодо відновлення військового формування затвердили після того, як з відповідним зверненням виступив тимчасовий виконувач обов’язків президента України Олександр Турчинов.

• Добровольчі батальйони

З початку збройної агресії Росії на Донбасі до лав Національної гвардії зарахували кілька добровольчих батальйонів, які воювали проти російських окупантів. Хоча наказ видали 16 червня 2014 року, перший добровольчий батальйон у складі Нацгвардії склав присягу іще 5 квітня того ж року.

• Чисельність Нацгвардії

Законом України встановлено, що чисельність Національної гвардії не може перевищувати 60 тис. військових. Проте Верховна Рада має можливість збільшити кількість нацгвардійців у випадку потреби, ухваливши відповідний закон.

• Основні кольори

У 2018 році основними кольорами Національної гвардії стали оливковий, темно-синій і кольорова гама Хижак. Беретним знаком Нацгвардії є золотиста промениста восьмикінцева зірка, зверху якої вміщено гренаду з полум’ям.

• Використання спецзасобів

20 грудня 2017 року Кабінетом міністрів було затверджено перелік спецзасобів, які може використовувати Нацгвардія, а також правила їхнього використання.

Згідно з рішенням, військовослужбовці у складі Нацгвардії мають право використовувати:

• електрошокери;
  • службових собак і коней;
  • кайданки;
  • гумові й пластикові кийки;
  • гранати й боєприпаси світлошумової й димової дії;
  • водомети;
  • пристрої для відстрілювання гумових куль.

Крім того, з 16 жовтня 2017 року Національна гвардія є членом Асоціації сил жандармерії і поліції країн Європи і Середземномор’я. До слова, ще одним цікавим фактом стало те, що з 1 березня 2020 року Нацгвардія несе почесну варту біля Верховної Ради. Оскільки 31 серпня в 2015 році на площі біля парламенту загинуло чотири співробітники формування.