ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ
Суб’єкти господарювання Рівненщини обирають новітні РРО
На початок вересня на Рівненщині загальна кількість зареєстрованих програмних реєстраторів розрахункових операцій становила 601 одиницю. Зокрема, юридичні особи зареєстрували 58 програмних РРО, а фізичні особи–підприємці - 543. Всього в області новітні РРО застосовують 510 платників податків.
Про це повідомили в ГУ ДПС у Рівненській області.
Податківці нагадують суб’єктам господарювання, що з 01.01.2022 року розширюється коло платників, які будуть зобов’язані проводити готівкові розрахунки зі споживачами через зареєстровані належним чином реєстратори розрахункових операцій. Програмний РРО - це альтернатива класичній касовій техніці, що має чимало переваг. Отримати інформацію про новітні РРО можна на вебпорталі ДПС за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.
У разі сплати декларантом суми збору з одноразового добровільного декларування в повному обсязі – він звільняється від відповідальності
Якщо декларантом сплачено у повному обсязі суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Збір), у тому числі донарахування грошового зобов’язання, передбачені Податковим кодексом України, то він звільняється від відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, та від обов’язку нарахування та сплати податків і зборів щодо доходів, які стали джерелом одержання (набуття) активів, зазначених таким декларантом в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, що мали місце у будь-якому з податкових періодів до 01 січня 2021 року.
Відповідно до абзацу другого п. 13 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) сплата декларантом у повному обсязі суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Збір), у тому числі донарахування грошового зобов’язання, у випадках, передбачених підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, звільняє такого декларанта від відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, та від обов’язку нарахування та сплати податків і зборів щодо доходів, які стали джерелом одержання (набуття) активів, зазначених таким декларантом в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації (далі – Декларація) (у межах складу і вартості активів, зазначених в Декларації як об’єкт і база для нарахування Збору), що мали місце у будь-якому з податкових періодів до 01 січня 2021 року.
Податкова знижка для фізичної особи-підприємця – нюанси в отриманні
Фахівці ГУ ДПС у Рівненській області повідомляють, що відповідно до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподаткованого доходу,одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.
Згідно норм чинного законодавства, заробітна плата – це основна та/або додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом п.п. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.
Беручи до уваги діючі норми, перераховані вище, право на податкову знижку має лише та фізична особа – підприємець, яка є найманою особою, виключно до доходів, одержаних нею протягом року у вигляді заробітної плати.