Порядок створення ОСББ
Порядок створення об'єднання співвласників багатокартирного будинку
Порядок створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку визначає Закон України “Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” від 29 листопада 2001 року № 2866-III, з врахуванням норм Закону України “Про житлово-комунальні послуги” від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII .
Етапи створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - ОСББ)
Перший етап — створення ініціативної групи
Відповідно до вимог Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» необхідно сповістити усіх співвласників будинку про проведення установчих зборів щодо створення ОСББ не пізніше ніж за 14 днів до дати зборів.
Для цього потрібно:
а) створити ініціативну групу не менше як з трьох власників квартир чи нежитлових приміщень Вашого будинку. Така група не обирається і не затверджується, а є самопризначеною. Цей факт має бути підтверджений протоколом;
б) повідомити усіх співвласників про проведення установчих зборів зі створення ОСББ;
в) вести реєстр співвласників у якому залишать підписи поінформовані про захід співвласники будинку. З ким не вийшло зв`язатися, необхідно сповіщати поштою рекомендованим листом і шляхом оголошення;
г) ініціативна група має отримати інформацію про усіх співвласників будинку, загальну площу квартир та нежитлових приміщень.
Другий етап — проведення установчих зборів.
Установчі збори — офіційний захід, на якому співвласники готують за чи проти створення ОСББ, затвердження статуту та інших питань.
Повідомлення про проведення установчих зборів направляється ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного.
Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю голосів присутніх співвласників або їх представників.
Підготовити необхідний пакет документів:
- Протокол установчих зборів із створення ОСББ;
- Листки письмового опитування співвласників;
- Статут ОСББ.
Третій етап - Державна реєстрація ОСББ
Державна реєстрація ОСББ здійснюється згідно Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». Державна реєстрація ОСББ проводиться в центрі надання адміністративних послуг.
Наступними кроками є виготовлення печатки (кутового штампу), внесення ОСББ до Реєстру неприбуткових організацій Державною фіскальною службою, відкриття рахунку в банку.
Четвертий етап – повідомлення міської ради про створення ОСББ
У міську раду потрібно надати копію Статуту ОСББ, представити виписку з Єдиного державного реєстру про реєстрацію ОСББ.