Підсумки роботи відділу соціального захисту населення міської ради протягом 2021 року
Турбота про малозахищених громадян, осіб з інвалідністю, людей похилого віку, ветеранів, учасників бойових дій, соціально вразливих верств населення територіальної громади є одним із пріоритетних напрямків роботи міської ради. Саме тому, з метою здійснення координації та контролю за додержанням законодавства про соціальний захист та соціальне обслуговування, відповідно до рішення міської ради від 23.12.2020 № 67, утворено відділ соціального захисту населення, із правовим статусом юридичної особи.
Відділ забезпечує перевірку прийнятих документів на всі види соціальних допомог, субсидій та компенсацій, які приймаються міським ЦНАПом і окремими старостинськими округами через програмний комплекс «Соціальна громада», а також в паперовому вигляді, які, оформлені належним чином і згідно з чинним законодавством, в подальшому направляються для відповідних призначень.
Так, перевірено 2964 електронні заяви та стільки ж сформовано особових справ, з них: 1277 – на призначення соціальних допомог, 408 – на призначення пільг, 1279 – на призначення житлових субсидій. Всього протягом року субсидіями скористалось 2183 домогосподарства громади, в т.ч. на скраплений газ і тверде паливо - 735.
Забезпечено надання консультацій жителям громади з питань соціальної допомоги, житлових субсидій та пільг. Запроваджені виїздні прийоми громадян у старостинських округах.
Здійснено 121 обстеження матеріально-побутових умов проживання сімей та складені відповідні акти.
Зроблено розрахунок та прийняті рішення щодо 265 заяв про надання соціальної послуги «догляд вдома».
Ведеться робота із надання соціальної підтримки населення, допомоги прийомним сім’ям, пільговим категоріям, визначаються потреби громади у соціальних послугах, забезпечується облік багатодітних сімей. Так на обліку перебувають:
- 1 - прийомна сім’я;
- 2 – дитячих будинки сімейного типу;
- 1163 - пільговиків;
- 631 - багатодітних сімей;
- 180 - отримувачів державної соціальної допомоги, як малозабезпеченій сім’ї;
- 57 - отримувачів державної соціальної допомоги одинокій матері;
- 107 - отримувачів державної соціальної допомоги при народженні дитини;
У поточному році одну дитину направлено на проходження та отримання реабілітаційних послуг до державної реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок» (м.Луцьк) та одна дитина отримала реабілітаційні послуги у Всеукраїнському центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю (Київська обл.) за рахунок бюджетних коштів.
5 осіб з інвалідністю пройшли комплексну реабілітацію в КЗ «Рівненський обласний центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю» на загальну суму 32,5 тис.грн.
Згідно з Програмою фінансового забезпечення компенсаційних виплат за надання пільг з оплати послуг зв’язку, профінансовано послуг зв’язку на загальну суму 5,0 тис.грн.
Категорія одержувачів компенсаційної виплати фізичним особам, які надають соціальні послуги є вкрай вразливою та малозахищеною, надаючи щоденно допомогу невиліковно хворим, інвалідам І групи, хворим з когнітивними порушеннями.З бюджету територіальної громади виділено та профінансовано 778,0 тис.грн. для виплати щомісячної компенсації, що призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі.
Відділ є головним розпорядником коштів у використанні державної субвенції на придбання житла дітям-сиротам. Цього року виділено 855 тис.грн. Одна дитина-сирота уже придбала житло (кошти виділені), друга – у стані пошуку (кошти знаходяться на спецрахунку).
Завдяки реалізації Програми надання послуг та інших видів допомоги соціально незахищеним верствам населення міської ради надано можливість забезпечити матеріальною підтримкою жителів громадян на суму 330,2 тис.грн. Зокрема:
- 138 жителям на лікування та придбання медикаментів (190 тис.грн.);
- 27 особам у зв’язку із тяжким матеріальним становищем (54 тис.грн.);
- на поховання безробітних осіб виділено 17 тис.грн.
Відповідно до Програми матеріальної підтримки учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, мобілізованих осіб, військовослужбовців та контрактників Корецької міської ради на 2021рік, надано матеріальної допомоги на загальну суму 4,5 тис.грн.
Завдяки прийняттю міської Програми оздоровлення на 2021 рік та виділенню коштів в розмірі 50,0 тис.грн. (як співфінансування обласної Програми оздоровлення), загальний обсяг коштів, що спрямований на надання грошової допомоги для компенсації вартості путівок на оздоровлення та відпочинок дітей становив 85 тис.грн.
Це дало можливість частково забезпечити оздоровленням та відпочинком дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.
Оздоровлено та направлено на відпочинок шістнадцять дітей пільгової категорії територіальної громади в оздоровчих дитячих закладах Рівненської області (восьмеро дітей пільгової категорії оздоровилися безкоштовно, за рахунок бюджетних коштів, решта – з частковою батьківською доплатою), з них:
-2 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки - діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;
-2 дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій;
-7 дітей з багатодітних сімей;
-3 дітей із малозабезпечених родин;
-2 дітей з інвалідністю.
Вперше за багато років вдалося направити чимало (18) дітей Корецької громади, які потребують особливої уваги та підтримки, на оздоровлення в ДП МДЦ «Артек» (м.Київ) та ДП «УДЦ «Молода гвардія» (м.Одеса). З них, чотирнадцять дітей оздоровилися безкоштовно, за рахунок бюджетних коштів, решта – з частковою батьківською доплатою.
Крім того, троє дітей, які потребують особливої уваги та підтримки відпочили, за рахунок бюджетних коштів, в дитячому таборі відпочинку, оздоровлення та патріотичного виховання дітей та молоді в Карпатах «Соколята». Четверо дітей направлено до дитячого оздоровчого табору «Артек-Прикарпаття» (також за рахунок коштів державного бюджету).
Серед позитивних моментів 2021 року й те, - що 4-ьом матерям з багатодітних сімей присвоєно почесне звання «Мати-героїня».