Заява про екологічні наслідки
Дані про плановану діяльність, мету і шляхи її здійснення. Реконструкція одної компактної установки (КУ-200) очисних споруд на базі установки «УМКА-БІО» для очистки господарсько-побутових стічних вод продуктивністю 150 м3/добу із подальшим відведенням в р. Корчик.
Проектовані об’єкти відносяться до класу наслідків (відповідальності) СС2.
Планована діяльність відноситься до об’єктів з підвищеною екологічною небезпекою. Згідно Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів №173 від 19.05.1996 року та ДБН В.2.5-75:2013 «Каналізація. Зовнішні мережі та споруди» встановлена санітарно-захисна зона (СЗЗ) для проектованих очисних споруд складає 150 м. В межі встановленої СЗЗ житлові та громадські будівлі не потрапляють.
Суттєві фактори, що впливають чи можуть впливати на стан навколишнього природного середовища з урахуванням можливості виникнення надзвичайних екологічних ситуацій. При експлуатації проектованих об’єктів можливі незначні зміни стану повітря під час викидів забруднюючих речовин із блоку біологічної очистки на базі установки «УМКА-БІО». Господарсько-побутові стічні води, що проходять необхідну очистку, скидаються існуючим береговим випуском у р. Корчик. Планована діяльність чинить вплив на ґрунт в межах нормативних вимог під час будівельно-монтажних робіт, при експлуатації споруд вплив відсутній за умови дотримання всіх природоохоронних заходів, організованого поводження із технологічними осадами. Надлишковий активний мул проходить аеробну стабілізацію та підлягає зневодненню на мулових майданчиках, в міру накопичення вивозиться на утилізацію.
Вплив на рослинний світ, ареали поширення фауни виключається.
Кількісні та якісні показники оцінки рівнів екологічного ризику та безпеки для життєдіяльності населення, заходи, що гарантують здійснення діяльності відповідно до екологічних стандартів і нормативів. Відповідно до ДБН А.2.2-1-2003 «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) при проектуванні і будівництві підприємств, будинків і споруд. Основні положення проектування» ризик планованої діяльності є прийнятним. Планована діяльність передбачає утворення наступних відходів: зневодненого на мулових майданчиках технологічного осаду об’ємами 0,28 м3/добу; підсушеного на пісковому майданчику піску об’ємом 0,007 м3/добу.
Перелік залишкових впливів. Скид достатньо очищених господарсько-побутових стічних вод у р. Корчик. Експлуатація проектованих об’єктів сприятиме утворенню твердих побутових і виробничих відходів.
Вжиті заходи щодо інформування громадськості про плановану діяльність, мету і шляхи її здійснення. Інформування населення про плановану діяльність шляхом розповсюдження Заяви про наміри у газеті «Обухівські вісті» №17(932) від 29 вересня 2021 року.
Зобов’язання замовника щодо здійснення проектних рішень відповідно до норм і правил охорони навколишнього середовища і вимог екологічної безпеки на всіх етапах будівництва та експлуатації об’єкта планованої діяльності. Керівництво КП «Корецьжитловодоканал» зобов’язується здійснювати проектні рішення згідно з вимогами діючого законодавства щодо охорони навколишнього середовища і екологічної безпеки на всіх етапах будівництва та експлуатації очисних споруд. Реалізовувати рішення щодо експлуатації очисних споруд відповідно до вимог, які наведені у матеріалах проекту, допускати до експлуатації очисних споруд працівників, які мають відповідний фаховий рівень та допуск.