КОРЕЦЬКА ДПІ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДПС У РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ
В умовах дії воєнного стану Державна податкова служба забезпечує контроль за діяльністю суб’єктів господарювання сфери торгівлі, ресторанного господарства та послуг шляхом проведення фактичних перевірок.
Насамперед, перевірки закладів торгівлі та громадського харчування проводяться за скаргами громадян, у яких повідомляється про відмову суб’єкта господарювання у можливості проведення розрахунків за придбані товари чи послуги платіжною карткою, незастосування касових апаратів при здійсненні розрахунків за продаж підакцизної продукції; продажу алкогольних напоїв, у разі заборони такого продажу місцевою владою, під час дії воєнного стану.
Вимогу щодо застосування РРО на цей період не відмінено, водночас розширено часові рамки, в межах яких програмні РРО можуть працювати без підключення до інтернету. Зокрема, Законом України від 15.03.2022 № 2120-IX визначено, що до завершення воєнного стану не будуть застосовуватися санкції за порушення закону про РРО.
Також хочу звернути увагу, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні, податківці здійснюють контроль за дотриманням вимог законодавства щодо встановлених державою фіксованих цін, граничних цін та граничних рівнів торговельної надбавки (націнки) шляхом проведення фактичних перевірок. Такі повноваження надано органам ДПС із 16 квітня 2022 року.
Першочергово, аналізуючи діяльність платників податків, фахівці ДПС звертають увагу на діяльність тих платників, які здійснюють торгівлю продовольчими товарами, що мають істотну соціальну значущість, лікарськими засобами та пальним.
ПІДСТАВАМИ для проведення перевірки є: скарги громадян та отримана від органів державної влади та місцевого самоврядування інформація про можливі порушення у сфері ціноутворення.Хочу звернути увагу, що під час проведення фактичної перевірки податкові органи мають право отримувати від суб’єктів господарювання документи та інформацію, які підтверджують вартість придбання товару, що є предметом перевірки.
У разі виявлення порушень законодавства про ціни і ціноутворення за результатами проведення фактичної перевірки такі порушення зазначаються в окремому акті про результати фактичної перевірки, який надсилається до органу, уповноваженого приймати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
Якщо платник податків не погоджується з виявленими під час фактичної перевірки порушеннями законодавства про ціни і ціноутворення, він надсилає свої зауваження до органу, уповноваженого приймати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
У разі виникнення питань щодо зазначеної теми, платники можуть звертатись до Центру обслуговування Корецької ДПІ , або телефонувати на гарячі лінії, телефони яких розміщено на вебпорталі ГУ ДПС у Рівненській області.