Податкова інформує
Для захисту довкілля на Рівненщині сплачено майже 32 мільйони гривень екологічного податку
Впродовж шести місяців 2022 року за забруднення навколишнього середовища суб’єкти господарювання Рівненської області перерахували до зведеного бюджету 31,6 млн грн. екологічного податку, що на 4,2 млн грн. перевищує надходження відповідного періоду минулого року. Зокрема, до державного бюджету спрямовано 22,8 млн грн, а до місцевих бюджетів надійшло 8,8 млн грн цього податку. Про це повідомила заступник начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Зоя Хоній.
Податкова служба області нагадує, що Законом України № 2142-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» внесено зміни до підпункту 69.16 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення», а саме тимчасово, з 1 січня 2022 року по 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан, введений Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, не нараховується та не сплачується екологічний податок платниками цього податку, зареєстрованими (взятими на облік) за місцем розміщення стаціонарних джерел забруднення, за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, та на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації.
Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, та територій, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, визначається Кабінетом Міністрів України.
Порядок подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування новоствореними суб’єктами господарювання
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що зареєстровані (новостворені) суб’єкти господарювання, які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву про обрання спрощеної системи оподаткування зі сплатою 2% від доходу, вважаються платниками єдиного податку ІІІ групи з дня їх державної реєстрації.
Форму заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (далі – Заява) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 №308.
Заява надсилається ФОП через Електронний кабінет, де у його приватній частині в меню «Введення звітності» обирається рік та місяць, в якому створюється Заява, та з переліку електронних форм обирається Заява за формою F0102003. При цьому за замовчуванням встановлюється орган ДПС за місцем основної реєстрації.
У формі Заяви необхідно заповнити відповідні поля електронного документу, підписати його та надіслати, при цьому реєстраційні дані платника податків заповнюються автоматично.
Який термін сплати єдиного соціального внеску роботодавцями?
Роботодавці зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Разом з тим, роботодавці під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).
У разі якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним, святковим або неробочим днем.