До уваги юридичних та фізичних сільськогосподарських підприємств!
Корецька міська рада повідомляє, що з метою раціонального використання земель сільськогосподарського призначення власники та землекористувачі зобов’язані здійснювати комплекс заходів спрямованих на охорону родючості та екологічної безпеки грунтів.
Обов’язковість їх проведення визначено статтями 22, 23, 35, 37, 54 Закону України «Про охорону земель». Зокрема, законодавчо закріплено проведення агрохімічної паспортизації земель з видачею агрохімічних паспортів, в яких фіксуються рівні забезпечення поживними речовинами грунтів і рівні їх забруднення. Міністерство аграрної політики України делегувало функцію державній установі «Інститут охорони грунтів України» проводити агрохімічну паспортизацію земель для визначення показників родючості грунтів та рівня їх забруднення важкими металами, залишками пестицидів й радіонуклідами, спостереження за змінами цих показників внаслідок господарської діяльності. Результатом агрохімічної паспортизації всіх земель сільськогосподарського призначення, яка проводиться з метою державного контролю за зміною показників родючості, забруднення ґрунтів токсичними речовинами і радіонуклідами, раціонального використання земель сільськогосподарського призначення є агрохімічний паспорт поля земельної ділянки.
Відповідно до пункту 1.4 Порядку ведення агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 11.10.2011 № 536 , об'єктами агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення є:
рілля, у тому числі зрошувана,осушена;
сіножаті і пасовища;
багаторічні насадження.
Агрохімічна паспортизація орних земель здійснюється через кожні 5 років, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень - через кожні 5-10 років і є обов'язковою для всіх землевласників та землекористувачів.