Проведено засідання постійних депутатських комісій Корецької міської ради
У рамках підготовки до чергової 38-ї сесії Корецької міської ради 21.03.2023 року також відбулося засідання постійної комісії з питань земельних відносин, екології, будівництва та розвитку інфраструктури, охорони пам’яток та благоустрою під головуванням Аліни КОВАЛЕНКО, на якому розглянуто 78 земельних питань. Схвалено проект рішення «Про внесення змін до місцевого бюджету Корецької міської територіальної громадина 2023 рік (інформувала Людмила Воят) та рекомендовано сесії міської ради затвердити проект Регіональної програми розвитку земельних відносин у Корецькій міській територіальній громаді до 2025 року, яка спрямована на реалізацію державної політики із забезпечення сталого розвитку землекористування, рівності права власності на землю територіальної громади та держави, захисту прав власників і користувачів земельних ділянок, а також на створення більш сприятливих умов для залучення інвестицій у пріоритетні галузі економіки громади з урахуванням природних та економічних особливостей регіону. Враховуючи, що до складу Корецької міської територіальної громади шляхом приєднання увійшло 18 сільських рад та Корецька міська рада (33 сільських населених пункти та місто Корець) з площею земель 52 850,65 га, на часі постало питання здійснення заходів зі створення ефективного механізму регулювання земельних відносин та управління земельними ресурсами, раціонального використання та охорони земель, розвитку ринку землі та ведення Державного земельного кадастру.
Мета Програми полягає у забезпеченні ефективного використання та підвищення цінності земельних ресурсів, здійснення заходів для створення ефективного механізму регулювання земельних відносин та управління земельними ресурсами, раціонального використання та охорони земель, розвитку ринку землі та ведення державного земельного кадастру, створення оптимальних умов для суттєвого збільшення соціального, інвестиційного і виробничого потенціалів землі, зростання її економічної цінності. Завданнями Програми є: Проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів для підтримання актуального стану нормативної грошової оцінки земель населених пунктів є основним джерелом забезпечення сталих бюджетних надходжень від плати за землю. Грошова оцінка земель дає можливість органам місцевого самоврядування реалізовувати свої регулятивні повноваження на підставі створення економічних умов і стимулів раціонального використання земель і водночас є фактором надійного захисту інтересів землекористувачів та власників землі, оскільки за її допомогою кожен з них буде сплачувати визначену плату за використання землі. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок, які розташовані у межах населених пунктів проводиться незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5 - 7 років;
Розроблення комплексного плану просторового планування території Корецької територіальної громади. В сучасних умовах зростає роль планування територій як ефективного засобу регулювання її використання, яке забезпечує взаємоузгодження в цій сфері інтересів особистості, суспільства та територіальної громади. Програма покликана вирішити проблемні питання стимулювання і розвитку населених пунктів громади, раціонального використання земельних ресурсів та встановлення відповідного режиму забудови територій. На цей час стан забезпечення містобудівною документацією залишається достатньо складним, генеральні плани більшості населених пунктів розроблені більше 20-30 років тому, тобто, морально застаріли і потребують нового розроблення. План зонування відсутній.
Запровадження ефективних механізмів ринку землі через проведення торгів. Удосконалення земельних відносин у частині продажу земельних ділянок як сільськогосподарського так і несільськогосподарського призначення. Запровадження продажу права оренди земельних ділянок, перш за все вільних від забудови, на конкурентних засадах шляхом проведення земельних торгів, вибору та підготовки земельних ділянок, які передбачається виставити на земельні торги, передбачення в місцевому бюджеті коштів на організацію та проведення земельних торгів, встановлення рівня орендної плати за земельні ділянки різного цільового призначення з урахуванням максимально можливого рентного доходу від використання відповідної земельної ділянки, періодичного коригування нормативної грошової оцінки;
Інвентаризація земель. Інвентаризація земель проводиться з метою встановлення місця розташування об’єктів землеустрою, їх меж, розмірів, правового статусу, виявлення земель, що не використовуються, використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням, виявлення і консервації деградованих сільськогосподарських угідь і забруднених земель, встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення Державного земельного кадастру, виявлення та виправлення помилок у відомостях Державного земельного кадастру, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і прийняття на їх основі відповідних рішень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
Інвентаризація земель проводиться в межах адміністративно-територіальних одиниць, територій, межі яких визначені проектами формування територій і встановлення меж сільських, селищних рад, масивів земель сільськогосподарського призначення, окремих земельних ділянок, сукупності земельних ділянок (частин земельних ділянок) сільськогосподарського призначення, гідротехнічна меліорація яких може забезпечуватися меліоративною мережею (меліоративними мережами) організації водокористувачів.
Під час проведення інвентаризації масиву земель сільськогосподарського призначення здійснюються заходи, визначені статтею 35 Закону України «Про землеустрій».
Виконання аерофотозйомки території громади та комплексу топографо-геодезичних робіт по топографічній зйомці в межах населених пунктів М 1:2000 та за межами населених пунктів М 1:10000 Корецької територіальної громади.
З метою виготовлення топографічного плану в масштабі 1:2000 та 1:10000 території Корецької територіальної громади необхідно провести роботи з аерофотозйомки місцевості, які здійснюються безпілотними літальними апаратами та геодезичним обладнанням. Проведення вищезазначених робіт дасть можливість розробити генеральні плани населених пунктів громади, плани зонування та в результаті виготовити комплексний план просторового розвитку Корецької територіальної громади.
Вищевказані роботи проводяться з урахуванням нормативно-правових актів, що регулюють використання повітряного простору в Україні.
Створення бази просторових даних геоінформаційної системи громади Передбачає збір, систематизація та аналіз інформації щодо сформованих земельних ділянок та прав на них на території Корецької територіальної громади. Наповнення баз просторових даних геоінформаційної системи Корецької територіальної громади.
Результатом виконання Програми стане підвищення ефективності використання та охорони земель, створення сприятливих умов для ведення господарської діяльності. Виходячи з перспективи розвитку правової бази, основних напрямків регулювання земельних відносин, стратегічних цілей у реалізації заходів з наявності коштів на проведення земельної реформи, а також удосконалення земельних відносин спрямоване на закріплення конституційного права громадян та юридичних осіб щодо набуття і реалізації права власності та права користування на земельні ділянки під контролем органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Реалізація Програми дозволить створити умови для удосконалення ведення державного земельного кадастру, гарантування прав власності на землю, забезпечить земельно-кадастровою інформацією міську раду та усіх землекористувачів.
Проведення робіт з інвентаризації земель, а також впровадження автоматизованої системи ведення обліку земель громади, дозволить забезпечити ефективне управління земельними ресурсами, повне та своєчасне надходження плати за землю, контроль за використанням і охороною земель.
Досягненню цієї ж мети сприятиме проведення широкомасштабних робіт із землеустрою, встановлення меж населених пунктів на основі оновленого планово-картографічного матеріалу.
Спрощення, впорядкування та прозорість механізму набуття і реалізації права власності або користування землею, у тому числі і на умовах оренди, сприятиме житловому будівництву, розвитку соціальної та інженерної інфраструктури, створенню нових робочих місць, збільшенню вартості землі.
Запровадження ринку землі, а саме проведення аукціонів дає прозорість в отриманні громадянами та юридичними особами земельних ділянок в оренду, що в значній мірі може забезпечити прискорити економічне зростання громади та збільшити надходження до бюджету громади.