Рятувальники закликають утриматися від спалювання сухої рослинності та розведенню багать!
Рятувальники 15 ДПРЧ 7 ДПРЗ ГУ ДСНС у Рівненській області нагадують, що заборонено випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці на відкритих територіях.
Станом на 19 липня 2024 року на території району виїзду 15 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Рівненській області виникло 35 загорянь з них 20 пожеж та 11 пожеж які не підлягають обліку, за аналогічний період 2023 року виникло 11 пожеж з них 1 не підлягає обліку
Спалювання сухої рослинності може спричинити руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин, а також неконтрольоване поширення вогню.
Як розповідає Роман Бондарук, начальник 15 ДПРЧ 7 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Рівненській області, нерідко спалення сухої трави переростає у великомасштабні пожежі. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. У населених пунктах спалення сухої трави на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння.
Ще один украй небезпечний фактор спалювання сухої трави – їдкий чорний дим. Для людей, схильних до алергій, опинитися у зоні згоряння сухостою дуже небезпечно. Та найстрашнішим є випалювання трави є в зоні міста, де на ґрунті й рослинах осідають важкі метали. Вдихаючи дим, люди отруюють свій організм. Крім того, спалюють не просто траву, але й сміття, серед якого чимало пластику. На сільських полях можуть вигоряти залишки отрутохімікатів, які використовують для обробки ґрунтів чи рослин. Небезпечні продукти згоряння вітер здатен переносити на великі відстані, відтак можуть постраждати не лише безпосередньо палії.
Варто пам’ятати, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та у складних випадках і кримінальна відповідальність.
Нагадуємо і про основні вимоги норм з питань пожежної безпеки при збиранні врожаю у період жнив:
- до початку збирання врожаю вся техніка, агрегати та автомобілі повинні бути обладнані первинними засобами пожежогасіння та іскрогасниками. Трактористи, комбайнери, їх помічники та інші особи повинні пройти протипожежний інструктаж;
- перед дозріванням колосових хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (із прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки;
- у період збирання забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях;
- не дозволяється заправляння збиральної техніки пальним у хлібних масивах та у нічний час в польових умовах. Суворо забороняється палити та користуватись відкритим вогнем поряд із хлібними масивами. Водії повинні пам’ятати, що не можна викидати недопалки в бік полів, це може призвести до пожежі із значними втратами.
Не контрольований вогонь може наробити великої біди, будь ласка, не нехтуйте правилами пожежної безпеки, вбережіть себе та свої близьких від не обдуманих рішень
У випадках виникнення пожежі – негайно повідомте про загоряння за телефоном 101 або 112